На конститутивната седница не и се гледа крајот

21 April, 2017 - 16:24

За неколку дена Собранието ќе има нов Претседател, оптимизам кај коалициониот партнер на Заев, Енес Ибраим.

На собраниската дебата и денеска реплики и контра реплики на иста тема, тиранска платформа, која ВМРО-ДПМНЕ ја нарече „Тројанскиот коњ“ на СДСМ.

Од ДУИ и од Алијансата апелираат што побрзо да се премине на точката за избор на собраниски спикер.

Веста е прочитана 716 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.