Интервју со претседавачот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ

17 October, 2017 - 21:54

Екслузивно интервју на Снежана Лупевска Созен со претседавачот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ.

За регионалната соработка, за потребата од поголема инфраструктурна поврзаност, како предуслов за поголем економски развој, се дел од темите на разговорот. 

Веста е прочитана 595 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.