Интервју со францускиот писател Фредерик Бегбеде

30 April, 2017 - 19:14

„Мислев дека ќе биде различно од мојата земја, од Франција. Но истото се случува нашите политичари се борат за моќ исто како и вашите политичари, така што се чувствувам исто како дома“, вели францускиот пистател Фредерик Бегбеде во интервју за Телма. 

Нина Стефанова

Веста е прочитана 2537 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.