РАКОМЕТ

ЖРК ВАРДАР ЌЕ ИГРА СО ЧСМ БУКУРЕШТ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО ОД ЛШ

18 April, 2017 - 14:46

ЖРК Вардар  ќе игра против ЧСМ Букурешт,Ѓер со Будуќност  во полуфиналето на Фајнл фор турнирот во ЛШ на ЕХФ,епилог на денешната ждрепка во Будимпешта каде по традиција се одвива  завршниот дел од сезоната.За Вардарки тоа ќе биде 4-ти обид за влез во големото финале но и можност за реванш со тимот што ги порази на ланскиот Ф4 и потоа ја освои Лигата.Полуфиналните натпревари во салата „Ласло Пап“ во Будимпешта ќе се играат на 6 мај, а финалето и мечот за бронзениот медал се закажани за 7 мај.

Веста е прочитана 957 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.