КОШАРКА

ПОРАЗ НА МЗТ КАЈ ЦИБОНА

8 January, 2017 - 18:54

  Цибона-МЗТ Скопје  87-79  во меч од 17.коло во Јадранската АБА лига.

Цибона успеа да ја запиште 12 победа.Тимот од Загреб имаше подобра концентрација во  завршните минути,откако МЗТ направи напор за прв гостински триумф сезонава,но не издржа до крај.

Дреновац  со 27   беше најефикасен кај МЗТ,16 постифна Клоф,12 Скот и по осум поени  поделија Симоновски и Кларк.

На табетата, МЗТ останува на последното место со биланс од 4 победи и 13 порази.

Во наредното коло, македонскиот шампион на 13 јануари го пречекува Задар.

Веста е прочитана 1024 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.