ФУДБАЛ

ПМФЛ: ВАРДАР ЈА ОДБРАНИ ТИТУЛАТА

7 May, 2017 - 19:43

Фудбалерите на Вардар ја одбранија шампионската титула во домашното првенство.Црвено-црните го декласираа составот на Македонија ЃП со 6-0 и со недостижни 13 бодови за второпласираната Шкендија на 4.кола до крајот на сезоната ја заверија шампионската круна.На другите   средби од 32.коло  ,ПЕЛИСТЕР – РЕНОВА 3-0 ,СИЛЕКС – РАБОТНИЧКИ  0-2  ,ШКУПИ – ПОБЕДА 1-2  и ШКЕНДИЈА – БРЕГАЛНИЦА 3-0.

 

Табела: Вардар 75 бода, Шкендија 62, Работнички 52, Пелистер 48, Ренова 45, Силекс 42, Шкупи 33, Победа 32, Брегалница 21 и Македонија ЃП 19. 

Веста е прочитана 801 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.