ФУДБАЛ

ПЛЕЈ-ОФ ЛИГА ЕВРОПА: ВАРДАР СО ФЕНЕРБАХЧЕ,ШКЕНДИЈА ПРОТИВ МИЛАН

4 August, 2017 - 14:53

Двете  македонски  екипи кои стигнаа  до  плеј-оффот во  Лига Европа, добија атрактивни и тешки противници на пат кон фазата по групи  во второто  по ранг клупско натпреварување на Уефа.Вардар,шампионот на Македонија  ќе  игра двомеч со турскиот клуб Фенербахче,додека ждрепката во Нион посака  домашниот вице првак    Шкендија  да се сретне со италијанскиот гигант Милан. И шампионот и вицешампионот се домаќини на првите средби на 17 август, реваншите се закажани седум дена подоцна.

Веста е прочитана 1832 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.