КУГЛАЊЕ

МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ГАВРИЛО ГАВРИЛСКИ:ПОБЕДА НА ПОДБРЕЗОВА,ТРЕТО МЕСТО ЗА МАКПЕТРОЛ

17 December, 2016 - 19:10

 Фаворитот Подберезова од Словачка  беше екипно најдобра  на 22.традиционален  меѓународен меморијален турнир во кулгање, Гаврило Гаврилски .Изненадување приреди  Црвена Звезда од Белград која го освои 2.место пред  екипата  на организаторот, Макпетрол  од Скопје.Борац Бања Лука се пласираше на 4.позиција.Во одлична огранизација,словакот Вилмош Заварко  покаже дека титулата светски првак е обрска за резултати на сите натпрварувања.Тој собори  653 дрва за освојување на 1.место индивидуално.Турнирот се одржа во СЦ Борис Трајковски.

Веста е прочитана 468 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.