КАРПОШ СПРЕЧИ ИЗНЕНАДУВАЊЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА, МЗТ И НАТАМУ ЕДИНСТВЕН СО МАКСИМАЛЕН ЕФЕКТ

5 April, 2017 - 21:31

Кошаркарите на Карпош Соколи го совладаа Кожув и спречи изнендување во Гевгелија во последниот натпревар од петото коло во Супер лигата.

Резултати 5. коло:

Кожув - Карпош Соколи 77:79

МЗТ Скопје - Куманово со 81:76

Работнички - Индустри со 84:69 

Табела:

1. МЗТ Скопје 10 бодови

2. Карпош Соколи 9

3. Работнички 8

4. Кожув 6

5. Куманово 6

6. Фени Индустри 6  

Веста е прочитана 1072 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.