КАРАТЕ

7 МЕДАЛИ ЗА МАКЕДОНСКАТА ТАЕКВОНДО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

14 November, 2017 - 16:26

Македонската таеквондо репрезентација денеска  освои седум медали  на Балканското првенство во Едрене-Турција, од кои 2 златни, 2 сребрени и 3 бронзени.

 

Филип Додевски го освои третиот златен медал за македонската таековондо репрезентација на Балканското првенство во Едрене-Турција. Додевски по втор пат стана балкански шампион во јуниорска конкуренција.Дејан Геогиевски стана балкански шамион во сениорска конкуренција, потврдувајќи го својот талент.Неговата сестра,Ана Марија Георгиевска се избори на наслов  во јуниорска конкуренција.

Веста е прочитана 147 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.