Серија А

ИНТЕР ГО ДЕКЛАСИРАШЕ САСУОЛО

ФУДБАЛ
Фудбалерите на Интер ја остварија првата победа во новото првенство на Серија А.

ЗАНЕТИ СЕ ЗБОГУВА СО ИНТЕР

ФУДБАЛ
Капитенот на Интер Хавиер Занети синоќа го одигра последниот натпревар за неговиот клуб на „Џузепе Меаца“.

МИЛАН ГО ДОБИ ДЕРБИТО СО ИНТЕР

СЕРИЈА А
Миланското дерби ,натпревар од 36.коло во Серија А го доби Милан.Де Јонг,синоќа го постигна едиствениот гол на Сан Сиро.

ЈУВЕНТУС ПРЕД ТИТУЛА ВО КАЛЧОТО

СЕРИЈА А
Само една победа на последните три натпревара ги дели фудбалерите на Јувентус до одбрана на шампионскиот трофеј во Серија А.

ЈУВЕНТУС И МИЛАН СО ПОБЕДИ ГО ЗАТВОРИЈА 32.КОЛО

ФУДБАЛ
На последните два натпревара од 32.коло од Серија А одиграни синоќа победи постигнаа Јувентус и Милан.

РОМА ГО СОВЛАДА КАЉАРИ 3:1

СЕРИЈА А
МАТИА ДЕСТРО СО ХЕТ-ТРИК И ДОНЕСЕ ПОБЕДА НА ВОЛЧИЦАТА

ИНТЕР ПОВТОРНО РАЗОЧАРА

СЕРИЈА А
ИНТЕР НЕ УСПЕА ДА ЈА ПОБЕДИ БОЛОЊА , ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ ВО НИЗА БЕЗ ПОБЕДА
Subscribe to RSS - Серија А