Одбојка

МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИ СЛОВЕНИЈА 3:1

ОДБОЈКА
ПОБЕДА ПРОТИВ СЛОВЕНИЈА ЗА ПОТВРДА НА ВТОРОТО МЕСТО, ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ЕВРОПСКАТА ЛИГА ПРОТИВ ЦРНА ГОРА

ОДБОЈКАРИТЕ ПОРАЗЕНИ НА ПРВИОТ МЕЧ ВО СЛОВЕНИЈА

ОДБОЈКА
По вчерашниот пораз со 3:1 во првиот дуел со Словенија нашата селекција и дефинитивно ја загуби можноста за освојување на првото место.

СЛОВЕНИЈА И МАКЕДОНИЈА ВО БОРБА ЗА ПРВОТО МЕСТО

ОДБОЈКА
МАКЕДОНИЈА И СЛОВЕНИЈА ВО ДИРЕКТНА ПРЕСМЕТКА ЗА ВРВОТ ВО Б КВАЛИФИКАЦИСКАТА ГРУПА

МАКЕДОНИЈА ОБЕЗБЕДИ ПОЛУФИНАЛЕ ВО ЕВРОПСКАТА ЛИГА

ОДБОЈКА
Избраниците на селекторот Жарко Ристовски продолжуваат со максимален ефект, ја добија Турција вторпат во два дена за шестиот триумф.

МАКЕДОНИЈА ЈА НАДИГРА И ТУРЦИЈА, СЕ НАЅИРА ПОЛУФИНАЛЕ

ОДБОЈКА
Најдобрите одбојкари го забележаа петтиот триумф на патот кон зацртаната цел, пласман на „фајнал фор“ во Европската лига.

СО ПОБЕДА НАД ТУРЦИЈА ДО ПОЛУФИНАЛЕ ВО ЕВРОПСКАТА ЛИГА

ОДБОЈКА
Одбојкарската репрезентација на Македонија утре и задутре против Турција ќе атакува на победи и со тоа да избори пласман во 1/2 финале.

МАКЕДОНИЈА УБЕДЛИВА ПРОТИВ ДАНСКА БЕЗ ЗАГУБЕН СЕТ

ОДБОЈКА
Машката селекција славеше над Данска и на вториот меч во Струмица каде изминаите два дена се играа средбите од Европската лига.

ДАНСКА ПРОТИВНИК НА ОДБОЈКАРИТЕ ВО СТРУМИЦА

ОДБОЈКА
МАКЕДОНСКИТЕ ОДБОЈКАРИ ДЕНЕСКА ЈА ПРЕЧЕКУВААТ ДАНСКА ВО ЕВРОПСКАТА ЛИГА

ДВЕ ПОБЕДИ ПРОТИВ АВСТРИЈА

ЕВРОПСКА ЛИГА
ОДБОЈКАРИТЕ ПОВТОРНО ПОДОБРИ ОД АВСТРИЈА

Pages

Subscribe to RSS - Одбојка