Одбојка

ФРАНЦИЈА И ПОЛСКА ВЛЕГОА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

ОДБОЈКА
На СП во одбојка што се одржува во Полска,пласман во полуфиналето синоќа обезбедија,Франција и селекцијата на домаќинот.

ПОЛСКА ГО ПОБЕДИ БРАЗИЛ,ДЕНЕСКА НОВО ДЕРБИ НА СП

ОДБОЈКА
На СП што се одржува во Полска,домаќинот во неизвесен натпревар го победи Бразил со 3-2.

СЛОБОДЕН ДЕН НА СП ,РУСИЈА И БРАЗИЛ ВО ПОБЕДНИЧКИ РИТАМ

ОДБОЈКА
Бразил и Русија продолжуваат со победите на Светското првенство во одбојка.

АМЕРИКАНЦИТЕ ЈА ОСВОИЈА СВЕТСКАТА ЛИГА

ОБОЈКА
СОЕДИНЕТИТЕ АМЕРИКАНСКИ ДРЖАВИ ВО ФИНАЛЕТО ПОДОБРИ ОД БРАЗИЛ

ОДБОЈКАРИТЕ УБЕДЕНИ ДЕКА МОЖАТ ДО ФИНАЛЕ ВО ЕВРОПСКАТА ЛИГА

ОДБОЈКА
ПОБЕДА ИЛИ ПОРАЗ СО ДВА ОСВЕНИ СЕТА ПРОТИВ ЦРНА ГОРА НОСИ ФИНАЛЕ ЗА ОДБОЈКАРИТЕ ВО ЕВРОПСКАТА ЛИГА

ТРИУМФ НАД ЦРНА ГОРА ЗА ДОБАР РЕВАНШ ВО БУДВА

ОДБОЈКА
Полуфиналето од Европската лига во одбојка ќе стартува со дуелот во Скопје меѓу Македонија и Црна Гора.

Pages

Subscribe to RSS - Одбојка