Одбојка

РИСТОСКИ ГО ОБЈАВИ СПИСОКОТ ЗА ЕВРОПСКАТА ЛИГА

ОДБОЈКА
Во пресрет на новата сезона од Европската лига,од канцеларијта на ОФМ го истакнаа списокот од 16 репрезентивци.

ПЕХАРИТЕ ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ЗА СТРУМИЦА И РАБОТНИЧКИ

ОДБОЈКА
Работнички во женска и Струмица во машка конкуренција победници во националниот одбојкарски куп

38. МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР БРАНКО ХАЏИИЛЈОСКИ-ЧАЈКА

ОДБОЈКА
Во Тетово ,следниве два дена ќе се одржи традиционалниот Меморијален турнир во одбојка „Бранко Хаџииљоски – Чајка”.

УНИКС КАЗАН ПРЕКУ АСВЕЛ ВО ЕВРОЛИГАТА

КОШАРКА
Кошаркарите на рускиот тим Уникс Казан успеаја да обезбедат место во елитното натпреварување Евролига.

ПОЛСКА Е СВЕТСКИ ШАМПИОН

ОДБОЈКА
Втора титула светски првак за Полска во одбојка.

Pages

Subscribe to RSS - Одбојка