Кошарка

ДОМАШНИТЕ КОШАРАКАРИ ПРОТИВ ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА ПОВЕЃЕ СТРАНЦИ

КОШАРКА
Капитените на кошаркарските екипи, членови на ПМЛ, се против бројот на странци да биде зголемен на 6 без ограничување.

ДОМАШНИТЕ КОШАРАКАРИ ПРОТИВ ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА ПОВЕЃЕ СТРАНЦИ

КОШАРКА
Капитените на кошаркарските екипи, членови на ПМЛ, се против бројот на странци да биде зголемен на 6 без ограничување.

ДОМАШНИТЕ КОШАРАКАРИ ПРОТИВ ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА ПОВЕЃЕ СТРАНЦИ

КОШАРКА
Капитените на кошаркарските екипи, членови на ПМЛ, се против бројот на странци да биде зголемен на 6 без ограничување.

ИНДИЈАНА ПОДОБРА ОД ОКЛАХОМА

КОШАРКА
Екипата на Индијана оствари важна победа во борбата за позицијата број 1 на „Исток“.

АТЛАНТА И ДАЛАС ВО ПЛЕЈ ОФ

НБА
Атланта, во чии редови не настапи Перо Антиќ, на домашен терен го победи шампионот Мајами и го обезбеди осмото место на „Истокот“.

ПОРАЗ НА РАБОТНИЧКИ ОД КУМАНОВО

СУПЕР ЛИГА
МЗТ СКОПЈЕ ЈА ЗАБЕЛЕЖА ТРЕТАТА ПОБЕДА ВО СУПЕР ЛИГАТА

ПОБЕДА НА АТЛАНТА ПРОТИВ БРУКЛИН 93:88

НБА ЛИГА
ПЕРО АНТИЌ ПОСТИГНА ЧЕТИРИ ПОЕНИ ПРОТИВ БРУКЛИН

САН АНТОНИО ГО ДОБИ ДЕРБИТО СО ДАЛАС

НБА
Екипите на Денвер и на Сан Антонио постигнаа победи на ноќешните натпревари во НБА лигата на гостински терен.

АТЛАНТА ПОБЕДИ БЕЗ АНТИЌ, ИНДИЈАНА ОДНОВО ЛИДЕР НА „ИСТОК“

НБА
Без услугите на Перо Антиќ Атланта ооствари значаен триумф за пласман во плеј-офот.

ПОРАЗ НА АТЛАНТА ОД ДЕТРОИТ 102:95

НБА ЛИГА
ПЕРО АНТИЌ НА ЧЕКОР ОД „ ДАБЛ-ДАБЛ“ УЧИНОК ПРОТИВ ДЕТРОИТ

Pages

Subscribe to RSS - Кошарка