Фудбал

КАТАНИЈА ЈА ПРЕГАЗИ РОМА, ЈУВЕНТУС ЈА ОСВОИ ТИТУЛАТА

СЕРИЈА А
Катанија ја надигра Рома на Сицилија и му направи услуга на Јувентус, кој ја обезбеди третата ттиула по ред во Калчо лигата.

РАБОТНИЧКИ СЛАВЕШЕ НА ДЕРБИТО, ВАРДАР БЕЗ ШАНСИ ЗА ТИТУЛА

ПМФЛ
Работнички направи значаен исчекор кон освојување на титулата во домашниот фудбалски шампионат.

НАПОЛИ ЈА ОСВОИ ПЕТТАТА ТИТУЛА, КРВАВА УВЕРТИРА НА ФИНАЛЕТО

КУП НА ИТАЛИЈА
Тројца повредени навивачи и еден полицаец беше исходот на крвата пресметка пред почетокот на финалето во Купот на Италија.

РАБОТНИЧКИ И ВАРДАР ВО СКОПСКАТА ПРЕСМЕТКА ЗА ТИТУЛАТА

ПМФЛ
Работнички може да го елиминира шампионот Вардар од трката за титулата во домашното првенство.

МАНЧЕСТЕР СИТИ ЛИДЕР ВО АНГЛИЈА

ПРЕМИЕР ЛИГА
СИТИ ГО ПОБЕДИ ЕВЕРТОН И СЕ ИСКАЧИ НА ПРВАТА ПОЗИЦИЈА НА ТАБЕЛАТА

БУНДЕС ЛИГА - 33 КОЛО

ФУДБАЛ
БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН И ВОЛФСБУРГ ВО БОРБА ЗА 4 МЕСТО

БЕНФИКА И СЕВИЉА СЕ ПЛАСИРАА ВО ФИНАЛЕТО НА ЛЕ

ФУДБАЛ
Екипите на Бенфика и на Севиља се изборија за пласман во финалето од Лига Европа што ќе се игра на 14.мај во Торино.

ШПАНСКО ФИНАЛЕ ВО ЛИСАБОН НА 24 МАЈ

ФУДБАЛ - ЛШ
АТЛЕТИКО МАДРИД ГО ПОБЕДИ ЧЕЛЗИ 3:1 И ЗАКАЖА ФИНАЛЕ СО ГРАДСКИОТ РИВАЛ РЕАЛ ВО ЛИСАБОН

ЧЕЛЗИ ФАВОРИТ ПРОТИВ АТЛЕТИКО МАДРИД

ФУДБАЛ - ЛШ
ЧЕЛЗИ И АТЛЕТИКО МАДРИД ВЕЧЕРВА ИГРААТ ЗА ВТОРИОТ ФИНАЛЕН БИЛЕТ ЗА ЛИСАБОН

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО СО 16 ГОЛОВИ НОВ РЕКОРДЕР ВО ЛШ

ФУДБАЛ
КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ГО СРУШИ РЕКОРДОТ НА МЕСИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Pages

Subscribe to RSS - Фудбал