Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Анита Стојановска-Буховски

Понеделник - петок, во 22:20

Среда, Јули 30, 2014 - 16:00

СПОРТ

Катастрофален пораз на македонските јуниори од Исланд изразен со 31 поен на ЕП од „Б“ дивизија во Софија.
По четирите порази конечно прв триумф за младинската ракометна репрезентација на ЕП во Австрија.
Ракометарите и стручниот штаб поделија 30 илјади евра за пласманот на СП во Катар.
Германката Сабине Лисицки го урна рекордот за најбрз сервис и се запиша како прва брзина на топчето од 210, 8 километри.
ЧЕТВРТИ ПОРАЗ НА ЈУНИОРСКАТА МАШКА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЕП ВО АВСТРИЈА
МАКЕДОНИЈА ГО ПОБЕДИ ТУНИС

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јуни, 2014 - 22:15
ТВ-серијата која и по четири децении од емитувањето е ненадмината со својот хумор, сатира и сарказам кон општествените случувања. Задолжителна лектира за секоја генерација... Ерик Ајдл, Тери Џоунс, Мајкл Палин, Греем Чепмен, Тери Гилиам и Џон Клиз се авторите и главни актери во оваа легендарна серија. Премиерно на Телма секој ден од понеделник до петок од 22.15, со репризно емитување наредниот ден во 17.30.
Комедија
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма
Јули, 2014 - 22:45
Славен музички продуцент живее во Мемфис со прекрасната, многу помлада русинка Лора. Еден ден ненадејно се појавува неговиот син од претходниот брак... Романтична драма со Дина Коржун, Рип Торн и Дарен Е. Бароуз во главните улоги, режирана од Ајра Сакс.
Драма