Вести Мирко

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Мирко Трајановски.

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

Селекциите на Шпанија и на Грција се без пораз на СП во кошарка.Денеска на шампионатот во Шпанија, дуели од 3.коло на Ц и Д групите.
Дамите ја затворија осминафиналната фаза,во машка конкуренција,Нишикори и Вавринка се пласираа помеѓу најдобрите осум.
Вицепрвакот Хоризонт Турново славеше неочекувано убедливо на гостувањето кај повратникот во прволигашкото друштво екипата на Тетекс.
По подолго време, македонската кошаркарска легенда Врбица Стефанов се враќа во МЗТ Скопје, овојпат како спортски директор.
Шпанија, Бразил, Хрватска, Грција, САД, Словенија и Литванија остварија по две победи.
По двата гола водство на мадридски Реал, Мартинез, двапати Зурутуа и Вела се погрижија за пресвртот и триумф од 4:2 на Реал Сосиедад.

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма
Септември, 2014 - 22:15
Умберто Ферари како поранешен владин службеник, едвај преживува, талкајќи со својот пес по улиците на Рим... Драма на Виторио де Сика, номинирана за Оскар во 1952-та, со Карло Батисти во главната улога.
Драма